Анонс матчу 8-го туру ФК “Полтава”-”Сталь” (Дніпродзержинськ)

Сентябрь 6, 2009, Posted by admin at 23:43

Мабуть, не було в другій лізі принциповішого протистояння, ніж ФК «Полтава»-«Сталь» (Дніпродзержинськ). Зумовлювалося це перш за все тим, що у складі дніпродзержинців у минулому сезоні нерідко виходило в стартовому складі по 6-7 футболістів, які мале те чи інше відношення до Полтави: або народилися в цьому місці, або встигли пограти за «Ворсклу» чи ФК «Полтаву». Навіть полтавські вболівальники іноді жартома називали саме «Сталь» ФК «Полтавою». Тому проходили матчі між цими командами у напруженій і безкомпромісній боротьбі. Це й не дивно, адже обидві команди практично до останнього туру продовжували претендувати на підвищення у класі.

Матч першого кола за сюжетом міг претендувати на матч чемпіонату у 2-й лізі. Городяни відкрили рахунок вже на 2-й хвилині, але ще до кінця першого тайму «Сталь» не лише відігралася, а й вийшла вперед. Рахунок 2:1 тримався аж до останньої хвилини, коли ФК «Полтава» отримав право на пенальті. Саме епізод з призначенням пенальті і його подальшим пробиттям зумовив чи не найбільший суддівський скандал у другій лізі минулого сезону. Зрештою, делегат матчу виставив незадовільну оцінку киянину Павлюку за те, що він не побачив (або не схотів побачити) те, що гравець, який добив парируваний Сусловим пенальті, вбіг в карний майданчик ще до удару.
Матч другого кола пройшов спокійніше і приніс легку перемогу ФК «Полтава» – 4:1. Чи то полтавські дніпродзержинці перегоріли ще до матчу, чи щось інше… Але боротьби в тому матчі так і не вийшло.

З дня останнього матчу між командами пройшло вже не так багато (трохи більше п’яти місяців), а склад «Сталі» змінився практично повністю. Але до недавнього часу була в Дніпродзержинську людина, яка могла додати протистоянню нового колориту і підтексту. Це був Андрій Северин, але після нічиєї в попередньому турі з ФК «Суми» він подав у відставку з поста головного тренера. Що ж, тренерської дуелі між колишніми футболістами «Ворскли» Іваном Шарієм і Андрієм Севереним ми цього разу не побачимо.

Головний тренером «Сталі» призначено екс-гравця «Дніпра» Сергія Задорожного. Складно сказати, як відобразиться ця кадрова перестановка на грі футболістів із Дніпродзержинська. Заміна тренера в ФК «Полтава» наприкінці сезону, здавалося, пішла на користь команді. Городяни ледь не підвищилися у класі. Але в новому сезоні після двох перемог на старті футболісти з Полтави «забуксували». Так що наслідки тренерських перестановок по ходу сезону можуть бути різні. Ми ж ризикнемо припустити, що перемогу у недільному матчі здобудуть на правах господарів саме гравці ФК «Полтави».

Статистика зустрічей:

1. 18.09.08 «Сталь» (Дніпродзержинськ)-ФК «Полтава» 2:2 (Скарлош, 24, Полуницький, 35 – Бербат, 2, Бичков, 90+2)

2. 2.05.09 ФК «Полтава»-«Сталь» (Дніпродзержинськ) 4:1 (Данаєв, 20, Полтавець, 53, Мустафаєв, 60, Винник (82, у свої ворота) – Бережний, 90.

Останній матч:

2.05.09 ФК”Полтава”(Полтава) – ФК”Сталь” (Дніпродзержинськ) – 4:1(1:0).
Полтава. Стадіон “Локомотив”. 2 травня. 16-00. 1500 глядачів. 21 градус.
Судді: П.Чижевський (Київ), А.Ганжелюк (Керч), Г.Дзюбенко (Севастополь).
ФК”Полтава”: Зарубін(к), Бичков, Плехтяк(Батусов,85), Ніканович(Кундель,67), Борзенко, Бербат(Ярюхін,70), Марченко (Ткаченко,73), Мустафаєв(Гришин,83), Полтавець, Романов, Данаєв(Григоренко,66).

“Сталь”: Суслов(к), Чуприна(Реплюк,61), Лешко, Полуницький, Винник, Марадуда(Кальченко,46), Шутов, Рудченко(Бондаренко,46; Попов,74), Подробаха(Бережний,56).

Голи: Данаєв(20), Полтавець(53), Мустафаєв(60), Винник(82, в свої ворота), Бережний(90).
Нереалізований пенальті: Мустафаєв(60, воротар).

Попередження: Марченко(28), Григоренко(77), Гришин(86), Батусов(90+1) – Винник(40).